- Alapvetően jó érzésekkel tértem vissza, egyedül annak nem örülök, hogy az NB II.-ben szerepel a Diósgyőr, azonban bízom benne, hogy hamarosan feljut az élvonalba a klub - mondta Molnár Gábor, miután aláírta szerződését. - A pályafutásom állomásain látszik, hogy ahol jól érzem magamat, oda szeretek visszamenni, hiszen ott tudok kibontakozni, ott tudok jól játszani, így nem gondolkodtam sokat a diósgyőri ajánlaton. Ezen kívül szeretném a kisfiamnak is megmutatni, hogy a DVTK mekkora klub, és milyen szurkolótábora van.

- Az elmúlt években sok mindenben megváltoztam, de minimum rutinosabb lettem. Talán régebben is jó játékos voltam, de sokszor hamar begőzöltem. Szeretném megmutatni, hogy higgadtabb lettem, jobban elfogadom a dolgokat - tette hozzá. - Az évek múlásával most már az is az én feladatom, hogy ne csak a pályán nyújtsak jó teljesítményt, hanem az öltözőben is segítsem a társakat, mert a győzelmeket azzal tudjuk megalapozni, ha igazi csapat leszünk, egy igazi kis család.

- Ez a klub, ez a szurkolótábor sokkal többet érdemel a jelenlegi helyzetnél, ezt mindenki tudja. Jelenleg még építkezni kell, de mindent el fogunk követni azért, hogy minél többször győzzünk. És én személy szerint is mindent meg fogok tenni azért, hogy olyan játékot nyújtsunk, ami minél több szurkolót vonz ki a meccseinkre.

- Nagyon örülök, hogy sikerült visszacsábítani Diósgyőrbe Molnár Gábort - kezdte Vincze Richárd, a DVTK sportigazgatója. - Amikor réges-régen Kazincbarcikán együtt dolgoztunk (a 2013/2014-es idényben Vincze Richárd másodedzőként segítette az abban az NB III.-as idényben 26 mérkőzésen 13 gólig jutó ifjú Molnár Gábort - a szerk.), és egy alkalommal együtt jöttünk ki egy Diósgyőr meccsre, akkor Gabi azt mondta: itt akar, és itt fog játszani. Ez már egyszer megvalósult, és ugyan a végén idő előtt kellett távoznia, ám sok nagyon jó pillanata volt.

- Amikor a DVTK sportigazgatójaként először osztottam meg a szurkolókkal az elképzeléseimet a keret kialakításáról, akkor úgy fogalmaztam, hogy “a játékosok nagy részének igazi, munkás játékosnak kell lenni, és melléjük kell találni néhány olyan kimagasló képességű labdarúgót, akiért rajong a szurkolótábor”. Molnár Gábor a második kategóriába tartozik - folytatta a sportszakember, aki eddig Babinszky Bence játékjogát szerezte meg a DVTK számára, illetve egy másik támadóét, akit július 1-jén tud bejelenteni.

- Egy támadó számai sosem hazudnak, és ha megnézzük Molnár Gábor számait a másodosztályban - mert az előttünk álló idényben sajnos a másodosztályban fogunk szerepelni -, akkor azok meggyőzőek. 126 mérkőzésen 59 gól+gólpassz, azaz átlagosan minden második találkozón kivette a részét egy gólból.

- A tárgyalások során nagy elvárásokat fogalmaztam meg felé mind játékban, mind abban, hogy megmutassa, mennyire fontos dolog számára a DVTK mezét viselni, és még mindig komoly teljesítményre képes - árulta el a sportigazgató. - Bízom benne, hogy sok szép megoldással, gólokkal és gólpasszokkal örvendezteti meg a szurkolóinkat.

Molnár Gábort szükségtelen bemutatni, hiszen pályafutása nagy részét megyénkben töltötte. A még mindig csak 32 éves támadó korábban 60 mérkőzésen 18 gólt szerzett a DVTK mezében, közte néhány igazán emlékezeteset is.

Aki valamiért mégsem követte volna az elmúlt két évtizedben a magyar labdarúgást, annak csak a legfontosabb tények: a Miskolcon született támadó az edelényi és kazincbarcikai utánpótlás éveket követően még a 18. születésnapja előtt bemutatkozott a másodosztályban. Tiszaújvárosi kitérő, és egy újabb barcikai évet követően Mezőkövesden érett labdarúgóvá előbb az NB II.-ben, majd az élvonalban is. Megyénken kívül először Felcsúton játszott, ám másfél év után visszatért Kövesdre, 2020 tavaszától pedig két és fél éven keresztül Diósgyőrben szerepelt. Távozása után két-két évet Mezőkövesden és Kisvárdán játszott, utóbbi helyen bajnoki címet ünnepelt az NB II.-ben.

Molnár Gábor minden ilyenkor szokásos orvosi vizsgálaton megfelelt, majd aláírta a szerződését. Szerda délelőtt és délután pedig már Takács Péter irányításával edz.

Névjegy 

Név: Molnár Gábor
Születési idő: 1994. május 16.
Születési hely: Miskolc
Magasság: 178 centiméter
Poszt: támadó

Sikerei

Az NB II. bajnoka (2024/2025, Kisvárda)
U21-es válogatott: 1/0

  • NB I.-es mérkőzés/gól: 198/36/32
  • NB II.-es mérkőzés/gól: 126/28/31
  • DVTK mérkőzés/gól: 60/18
  • DVTK mérkőzés/gól az NB I.-ben: 28/9
  • DVTK mérkőzés/gól az NB II.-ben: 32/9

Pályafutás
2026/2027 Diósgyőri VTK (NB II.)
2025/2026 Kisvárda Master Good (NB I.) 27/2/1
2024/2025 Kisvárda Master Good (NB II.) 27/7/3
2023/2024 Mezőkövesd Zsóry FC (NB I.) 26/4/3
2022/2023 Mezőkövesd Zsóry FC (NB I.) 32/2/9
2021/2022 Diósgyőri VTK (NB II.) 32/9/11
2021/2022 DVTK tartalék (NB III.) 1/1
2020/2021 Diósgyőri VTK (NB I.) 13/5/1
2019/2020 tavasz Diósgyőri VTK (NB I.) 15/4/2
2019/2020 ősz Mezőkövesd Zsóry FC (NB I.) 7/02
2018/2019 Mezőkövesd Zsóry FC (kölcsönben, NB I.) 21/8/5
2018/2019 nyár Puskás Akadémia FC (NB I.) 4/1/0
2017/2018 Puskás Akadémia FC (NB I.) 26/2/2
2016/2017 Mezőkövesd Zsóry FC (NB I.) 27/8/7
2015/2016 Mezőkövesd Zsóry FC (NB II.) 29/6/5
2014/2015 Mezőkövesd Zsóry FC (NB II.) 29/6/10
2013/2014 KBSC (NB III.) 26/13
2013/2014 KBSC U21
2012/2013 FC Tiszaújváros (NB III.) 28/14
2011/2012 tavasz KBSC (NB II.) 9/0/2
2011/2012 ősz BTE Edelény (megyei I. osztály) 16/5
2011/2012 ősz BTE Edelény U19
2010/2011 BTE Edelény (megyei I. osztály) 20/10
2010/2011 BTE Edelény U19, U16
2009/2010 BTE Edelény U19
2008/2009 tavasz Borsodsziráki KSE
2005-2009 KBSC utánpótlás
2003-2005 Edelényi VSE utánpótlás